Artykuły biurowe – gdzie przechowywać?

artykuły biurowePrzestrzeń biurowa to ważne miejsce i trzeba tam wygenerować również odpowiednio dużo powierzchni, gdzie będzie można przechowywać różnorakie dokumenty. Na pewno będzie trzeba tworzyć miejsca na segregatory, książki oraz pomoce, które w firmie mogą się przydać.

Przy małej działalności wystarczy regał, ale jeśli mamy dużą firmę to trzeba zająć się przygotowaniem poważnego archiwum. Przepisy u nas obowiązujące w przypadku większości dokumentów zobowiązują do przechowywania przez okres 5 lat. Gdzie umieścić meble do przechowywania Kluczowa sprawa to umieszczenie takich mebli, które musi być dobrze przemyślane. Nie zawsze uda się generować osobne pomieszczenie.

Trzeba mieć takie miejsce, gdzie wszystko będzie rzeczywiście dobrze zabezpieczone, tak by nie wpadło w niepowołane ręce. Dobrze będzie mieć szafkę, którą da się zamknąć na klucz. Tam będzie można schować najważniejsze dokumenty. Półki przygotowywane z myślą o wstawieniu segregatora zawsze można sobie umieszczać w niszach i zakamarkach. Do takich miejsc oczywiście takim najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie odpowiednich mebli, które jak się wydaje najlepiej będzie, gdy zostaną wykonane na zamówienie. W wielu przypadkach najlepiej będzie skontaktować się z firmą, która zajmie się dla nas realizacją.

Pamiętaj o przepisach

Przygotowując pomieszczenie do przechowywania dokumentów musimy myśleć także o tym, że obowiązują pewne przepisy prawa, które do niektórych rzeczy nas zobowiązują. Między innymi dokumenty muszą być zabezpieczone w związku z przepisami o ochronie danych osobowych. Nie może być tak, że osoby niepowołane będą miały do nich dostęp. Należy także pomyśleć o tym, że przepisy muszą być szybko dostępne w przypadku pojawienia się kontroli, dlatego szafki należy mądrze konstruować.

Jak wybrać regały?

Jeśli chodzi o regały czy biurowe szafy to poleca się wykorzystywanie tak zwanych mebli modułowych. Są to elementy, które pozwolą sprawnie przebudować wnętrze oraz zorganizować je w należyty sposób. Mamy w sprzedaży wiele różnych produktów w związku z tym zawsze uda się coś ciekawie przygotować i ostatecznie aranżacja będzie udana, praktyczna i estetyczna. Poza regałami zastosować warto czasami komody czy specjalne oznaczone szuflady na dokumenty.

Autor

Weronika Koczowska

Pracownik biurowy, Wrocław.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 595-968-789

E-mail: kontakt@info-komputery.pl

ul. Biała 25

00-009 Warszawa