Trwałość połączenia

W biurze najczęściej klei się papier, karton czy zdjęcia. Są to takie materiały, do których nie trzeba szczególnie mocnych spoiw. Najczęściej działają na nie duże siły i to ma już spore znaczenie. Ważne będzie także to, by połączenie nie zniszczyło powierzchni łączonych. Mamy takie sytuacje, w których klei się także coś tymczasowo, ponieważ czasami będzie trzeba takie elementy przełożyć w inne miejsce. Dlatego dobrze sprawdzą się między innymi kleje permanentne, które obecnie spotkać można w sklepach z artykułami biurowymi. Jeśli nie chce się nazbyt trwało łączyć pewne elementy to można także stosować specjalne żelki klejowe na taśmach, jednak nie jest to typowy produkt biurowy.

Podział klejów biurowych ze względu na aplikowanie:

Kleje w tubie

Ostatnio mało popularny przede wszystkim dlatego, że jego aplikowanie jest mocno utrudnione i dlatego rzadko się go wykorzystuje.

Kleje w sztyfcie

To chyba jedno z wygodniejszych rozwiązań, które zostało wprowadzone przez firmę Henkel pod marką Pritt. Sztywty najczęściej mają różne rozmiary w związku z czym będzie można je jakoś dopasować do klejonych materiałów. Są także takie kleje, które mogą barwić po naniesieniu. Dzięki nim nie będzie się dało przeoczyć tych miejsc, które będzie mają być przyklejone, dlatego jak się wydaje takie rozwiązanie też nieźle się sprawdzi.

Kleje na taśmie.

Niekiedy są one stosowane jako korektory taśmowe. Ich zaletą będzie to, że łatwo się je nanosi a warstwa będzie bardzo równa. Mamy pewność, że nie pojawią się grudki.

Klej w płynie

Jest to oczywiście fajne rozwiązanie, które będzie pozwalała widzieć przez dozownik plastikowy jak wiele kleju jeszcze nam zostało. Używać można go także przez specjalny pędzelek, który rozprowadzi klei gdy zetknie się go z powierzchnią, która ma być klejona. W ten sposób można go nanosić równomiernie i nie będzie problemu z tym, że się leje.

Kleje w aerozolu

Są przede wszystkim bardzo wygodne, gdy będzie chciało się pokryć klejem dużą powierzchnię, ponieważ dzięki nim wiele różnych prac będzie można po prostu zdecydowanie sprawniej wykonać i to jak się wydaje będzie ich największą zaletą o jakiej można mówić.

Autor

Antoni Kowalski

Projektant segregatorów, Warszawa

Zobacz również

Kontakt

Tel: 595-968-789

E-mail: kontakt@info-komputery.pl

ul. Biała 25

00-009 Warszawa