Urządzenia do pisania

Jak się okazuje wybranie odpowiednich narzędzi do pisania jest dość trudne i nie da się jednoznacznie wskazać konkretnych przedmiotów i określić je jako najlepsze. Tutaj trzeba powiedzieć, że dobrze sprawdza się ta zasada, że powinno się pisać akurat takim przedmiotem, który najlepiej leży nam w dłoni i sprawdza, że efekty pracy będą dla nas korzystne. Nie można się natomiast zmuszać do takich elementów, które po prostu są dla nas niewygodne. Oczywiście ma to duże znaczenie jak prezentuje się nasz przedmiot do pisania i czy będzie należycie komfortowy. Dobrze sprawdza się pióro żelowe, które będzie stawiało mniejszy opór niż długopis i dlatego pisze się nim wygodnie, szczególnie na gładkich powierzchniach. Często jednak pracujemy na szorstkim papierze i tak naprawdę tutaj nic nie będzie w stanie sprawdzić się tak dobrze jak zwykły długopis.

Dość dużym zainteresowaniem cieszą się także cienkopisy, które maja fibrową końcówkę. Zapewniają one odpowiednią lekkość pisania, ale należy się także liczyć z tym, że takie miękkie zakończenie może nam ulec deformacji, gdy będzie się mocno naciskać na kartkę, do czego często jesteśmy przyzwyczajeni. Szczególnie przy wypełnianiu druków samokopiujących się nie sprawdzą. Często wybieramy urządzenie do pisania patrząc na to jakie mamy nawyki. Jeśli mamy tendencje do tego, by gubić skuwki to powinniśmy raczej takiego narzędzia unikać.

Jeśli często kreślimy to ołówek z gumką sprawdzi się dobrze. Zawsze jednak będzie ważne, by to po prostu było narzędzie dla nas odpowiednio wygodne. i ta właśnie kwestia przede wszystkim powinna być brana pod uwagę. To w końcu ma być taki element, z którego będziemy tak naprawdę każdego dnia korzystali i dlatego nie ma się co dziwić, że wygoda w trakcie tego użytkowania jest naprawdę niezwykle ważna i trzeba ją brać pod uwagę.

Autor

Antoni Kowalski

Projektant segregatorów, Warszawa

Zobacz również

Kontakt

Tel: 595-968-789

E-mail: kontakt@info-komputery.pl

ul. Biała 25

00-009 Warszawa