Dziurkacze

Oczywiście dziurkacze mogą różnić się między sobą, ale zawsze takim najważniejszym elementem jest ostrze a dokładniej dwa ostrza. Jeśli chodzi o ich średnice to może być ona zróżnicowana, ale najczęściej będzie to nieco ponad 5 mm a rozstaw jest na poziomie 80 mm. Oznaczać to będzie przede wszystkim, że takie klasyczne dziurkacze będą dobrze współgrać z segregatorami typowymi, dla których kluczowym elementem są dwa ringi. Są jednak i takie, które mają cztery ringi i jeśli takie będziemy wykorzystywali to tak naprawdę powinniśmy sięgnąć po dziurkacz, który będzie miał aż cztery otwory. Oczywiście można także dopasować dziurkacz nietypowy a dokumenty umieszczać w koszulkach. Jeszcze innymi ciekawym rozwiązaniem będzie możliwość zobaczenia jak dziurkach z bliska wygląda i pracuje.

Czasami można spotkać także specjalne propozycje przygotowane do konkretnych segregatorów odpowiednich marek. Można także samemu szukać takiego dziurkacz, który będzie specyficznie skonstruowany i będzie nam odpowiadał. Im większy jest model dziurkacza to tym większe możliwości jego wykorzystywania będą przed nami stały. Urządzenia, które dziurkować będą większe ilości kartek wymagają od użytkowników większych nakładów siły. Producenci wiec wprowadzają takie rozwiązania, które mają większą dźwignię i dzięki temu zdecydowanie łatwiej sobie z nimi poradzić.

Jeśli będziemy dziurkować większe ilości kartek to tak naprawdę taki dziurkacz sprawdzi się dużo lepiej i łatwiej będzie nam za jednym razem tak dużą ilość kartek przedziurawić. Konstrukcja tego urządzenia może więc tak naprawdę mieć duże znaczenie i warto na nią zwracać uwagę patrząc także na kwestie ergonomii i wygody pracy. Niektóre osoby patrzą także na estetykę, ponieważ jak wiadomo dziurkacz znajdzie się na biurku i będzie takim elementem, który będzie dobrze widoczny.

Autor

Kacper Wojda

Właściciel firmy produkującej artykuły biurowe, Poznań.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 595-968-789

E-mail: kontakt@info-komputery.pl

ul. Biała 25

00-009 Warszawa