Teczki

Chyba każdy z nas używał kiedyś jakieś teczki i doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo mocno są one zróżnicowane i jak wiele propozycji można spotkać. Znajdziemy zarówno proste teczki jak i rozbudowane wzmocnione boxy czy teczki na rzepy. Niektóre teczki mają dodatkowo specjalne przekładki, dzięki którym będzie można lepiej poradzić sobie z dokumentami. Gdy teczka ma rączkę to pasuje ona do dużych plików arkuszy. Rodzajów teczek jest naprawdę wiele. Materiał i kolorystyka jeśli chodzi o materiał to przede wszystkim będą to teczki kartonowe, które są wykonywane z różnych propozycji kartonu. Gramatura może tutaj być zwiększana i od tego oczywiście będzie zależeć jak bardzo wytrzymała będzie taka teczka. Mamy także specjalne barwione teczki, w których będzie można sobie między innymi pogrupować dokumenty.

Na pewno znajdą się także takie teczki, które przygotowane są z materiału sztucznego. Niektóre teczki mają wzmocnione pewne elementy, dzięki czemu mogą się okazać nieco bardziej wytrzymałe. Teczki z tworzyw sztucznych często przygotowywane są w wielu różnych kolorach i to bez wątpienia ma swoje istotne znaczenie. Trzeba pamiętać o tym, że nie tyle estetyka, ale wytrzymałość teczki się liczy. Sposoby zamknięcia i zabezpieczenia zawartości: Teczki wiązane To tradycyjne teczki z kartonu, które wiąże się specjalnymi tasiemkami, które pozwolą na zabezpieczenie materiałów.

Teczki na gumkę jeśli chodzi o teczki na gumkę to należą do najbardziej popularnych. Oczywiście są one zróżnicowane i te zapięcia występują w różnych formach. Teczki zamykane na rzep najczęściej to teczki z kartonu, ewentualnie z plastiku, które mają jeden albo dwa rzepy. Teczki zamykane na suwak To wygodne rozwiązanie, które zabezpiecza dokumenty przed wypadnięciem. Można tam przechowywać także jakieś drobne przedmioty. Teczki zamykane na zatrzaski Mamy różne rodzaje zatrzasków, które w zależności od tego o jakie teczki chodzi mogą mieć różną formę. Mamy czasami także pewne teczki z mechanizmami, które są podobne do tornistrów.

Autor

Weronika Koczowska

Pracownik biurowy, Wrocław.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 595-968-789

E-mail: kontakt@info-komputery.pl

ul. Biała 25

00-009 Warszawa