Rozmiary koszulek

Trzeba sobie powiedzieć, że koszulki i papier do urządzeń biurowych to elementy, które się uzupełniają i dlatego większość przygotowuje się w rozmiarze A4. Poza tym mamy jeszcze formaty A5 oraz A3, i bardzo rzadko format A2. Te większe w zależności od tego do jakiego segregatora są przygotowane powinny mieć także perforację na dłuższym boku, wtedy będzie się je określać jako pionowe, albo na krótszym boku i wtedy określa się jako poziome. Spotykać można również specjalne koszulki B4, a szczególnie z klapką oraz koszulki Maxi czyli nieco większe niż A4.

Struktura, powierzchnia, kolor Najliczniej oferowane są nam matowe czyli groszkowe koszulki. Ich wielką zaletą jest to, że nie będzie na nich widać odbitych palców a dodatkowo nie będzie tam widocznych oczywiście zanieczyszczeń. Zaletą jest także to, że nie trzeba wyciągać dokumentów między innymi po to, by je kopiować. Wkładanie dokumentów Szczelina w koszulkach najczęściej znajduje się na górze i dzięki temu łatwiej będzie się tam umieszczało kartki. Wpinanie do góry nogami oczywiście jest możliwe, ale nie będzie to praktyczne, ponieważ kartki zaczną nam szybko wypadać. Są także takie koszulki, w które wkłada się dokumenty z boku. Jeżeli od strony perforacji taka koszulka będzie się otwierała. Koszulki zamykane Tutaj można mówić o takich specjalnych koszulkach, które mają klapkę, która odpowiada za zabezpieczenie arkuszy przed ich wypadaniem.

Może także mieć odpowiednia perforację z boku. Znajdziemy także koszulki z zakładką, które przygotowane są ze specjalnej grubszej folii i mają więcej miejsca niż te tradycyjne. Koszulki poszerzane (katalogowe) Już nazwa nam mówi o tym, że są to specjalne koszulki, które będą miały możliwość przyjęcia większej ilości dokumentów. Najbardziej popularne mają jednak małą pojemność i jak trzeba będzie umieścić więcej kartek to pojawi się już spory problem. Koszula poszerzana, dlatego że ma większe rozmiary może mieć nawet do 200 kartek umieszczonych co jest już świetnym wynikiem.

Autor

Kacper Wojda

Właściciel firmy produkującej artykuły biurowe, Poznań.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 595-968-789

E-mail: kontakt@info-komputery.pl

ul. Biała 25

00-009 Warszawa