Segregator

Specjalne okładki z mechanizmem pozwalającym na wpisanie kartek bardzo szybko się rozprzestrzeniło i obecnie jest to takie rozwiązanie, które powszechnie określa się jako segregator. Można w nim bardzo szybko i wygodnie uporządkować dokumenty, zabezpieczyć je i zachować przed zniszczeniem. W przypadku podobnych zaciskowych skoroszytów nawet nie będziemy potrzebowali dziurkacza. Jeśli chodzi o inne skoroszyty to są one mocno zróżnicowane i takie najszersze pozwalają nam pomieścić nawet 200 stron. Przedziurkowane strony w standardzie nakłada się na specjalnie przygotowane wąsy i cała procedura zabezpieczenia dokumentów w tym miejscu się kończy. Skoroszyty mogą być realizowane nie tylko z kartonu czy PCV ale także z innych materiałów, które występować będą w naturalnym odcieniu.

Karton nie gwarantuje przeźroczystości i praca z dokumentami może się stać mniej wygodna. Gdy chodzi o plastikowe skoroszyty to najczęściej będą takie właśnie obie okładki. Dla tych, którym zależy na estetyce realizowane są specjalne skoroszyty, które mają dodatkowo elementy graficzne.

Mechanizmy spinające

Poza tradycyjnymi wąsami są także inne mechanizmy, które można wykorzystywać. W dobrze przygotowanych wąsach będzie można wpiąć podobnie materiały jak we wspomnianym segregatorze i dzięki temu będzie się dało je wygodnie przekładać. Takie rozwiązania są oczywiście wprowadzane w tych nowszych segregatorach i są one chętnie wykorzystywane.

Skoroszyty z klipsem zaciskowym

Niekiedy w skoroszytach umieszcza się specjalny klips na grzbiecie, który po nasunięciu odpowiada za skuteczne spięcie dokumentów. Najczęściej pozwala to na spięcie około 30 stron, ale są oczywiście takie rozwiązania, w których przygotowuje się je na indywidualne zamówienie i wtedy te możliwości są już dużo większe. Skoroszyt z listwą zaciskową Tutaj zasada jest bardzo podobna do tego zestawu z klipsem. Jednak będzie to gwarantowało silniejsze trzymanie dokumentów. Skoroszyt z mechanizmem zaciskowym, tutaj wprowadza się specjalną metalową dźwignię, która w takim skoroszycie ma się znaleźć i wtedy wejdzie tam nawet do 100 kartek.

Autor

Kacper Wojda

Właściciel firmy produkującej artykuły biurowe, Poznań.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 595-968-789

E-mail: kontakt@info-komputery.pl

ul. Biała 25

00-009 Warszawa