Taśmy do biura

W przedstawionym wpisie powiemy nieco o taśmach, które stosuje się w biurach i które mają ułatwiać wykonywanie niektórych prac.

Taśmy przezroczyste - To oczywiście najbardziej popularne taśmy, które zwinięte są w rolkę i pokryte klejem. Im bardziej przeźroczysta taśma tym lepiej. Mają one zróżnicowane szerokości.

Taśmy matowe -  Mają biały, mleczny kolor i będą się nadawać do tego, by po nich pisać. Po nałożeniu staną się niewidoczne i tym samym nie będzie po nich śladu.

Taśmy odklejalne (removable) - Podobne do tych taśm, które wcześniej zostały wskazane, ale są one przeznaczone do użytku wielokrotnego.

Taśmy dwustronne Będą się nadawać do sklejania dwóch płaszczyzn ze sobą, ponieważ obie części są poryte klejem. Przygotowane są wygodnie, ponieważ na jednej warstwie jest zabezpieczenie, które odkleja się w momencie, gdy tą pierwszą się już przyklei. Taśmy montażowe (piankowe) To także taśma dwustronna, ale w takiej formie, która oparta jest na piance i może się także dobrze sprawdzić w przypadku niezbyt gładkich powierzchni.
 

Taśmy pakowe - To szerokie taśmy do 5 cm, które mogą mieć wiele metrów długości. Doskonale nadają się do zaklejania paczek, kartonów. Oferowane są w różnych kolorach, dzięki czemu można nimi w pewien sposób także znaczyć paczki. 

Taśmy wzmacniane - Dla szczególnie wymagających użytkowników. Rozmiarami są podobne do pakowych taśm, ale będą się charakteryzowały tym, że mają lepsze parametry i w związku z tym będą w stanie więcej wytrzymać. Są one mocno odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz na promienie UV. Mogą się dobrze trzymać powierzchni.

Systemy aplikowania - Jeśli chodzi o aplikowanie takiej taśmy to zawsze problemem będzie dla nas ginący koniec, który trudno odnaleźć. Najlepiej będzie jednak wykorzystywać specjalny podajnik, ponieważ dzięki niemu sprawę się pozytywnie załatwi i nie będzie problemu z tym, że ginie na koniec a czasami na podajniku jest nóż, który ułatwi odcięcie takiej taśmy.

Autor

Weronika Koczowska

Pracownik biurowy, Wrocław.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 595-968-789

E-mail: kontakt@info-komputery.pl

ul. Biała 25

00-009 Warszawa